• Tarnime kõik pakiautomaadi tellimused alates 50€ tasuta
  • 14 päevane tasuta tagastusõigus
  • Klienditeenindus info@naturebox.ee

SEACHEM REEF IODIDE 250ML

10,80 €

Tootekood: 370
Kaubamärk:
Tarneaeg: 1-7 päeva

Kontsentreeritud stabiliseeritud kaaliumjodiidi allikas riffakvaariumile, mis taastab ja säilitab jodiidi loodusliku taseme. See on koostatud nõnda, et tagatud oleks turvaline jodiidi olemasolu, ilma et see teiseneks mürgiseks vabaks joodiks. Jood on mürgine nagu ka kloor ja seda ei tohiks kunagi kasutada riffakvaariumis. Kuid jodiid on kahjutu nagu kloriid.

Suurem osa turul saadavatest jodiidi lisanditest on lihtsalt kaaliumjodiid või meditsiiniline desinfitseerija, üldiselt tuntud Lugol lahuse nimetuse all. Lugol on väga kõrgelt kontsentreeritud joodi/jodiidi lahus, mis on väga mürgine ja mõeldud desinfitseerimiseks. kuigi selliseid tooteid müüakse riffakvaariumide tarbeks, on riskid tunduvalt suuremad võimalikust väiksest kasust.

Kaaliujodiidi tooted on ohutum alternatiiv, kuid mitte eriti efektiivne jodiidi ebastabiilse oleku tõttu akvaariumivees. Peale akvaariumisse lisamist muutub jodiid ebastabiilseks joodiks (mis on biotsiid), jodaadiks (mis on kasutu korallidele, mürgine suures koguses ja võimatu testida). ning jodiidiks, mis on ainus joodi vorm korallidele omandamiseks. Nendele toodetele omane ebastabiilsus muudab need korallidele ohtlikuks.

Erinevalt konkureerivatest toodetest sisaldab Reef Iodide stabiliseerivat ühendit, et hoida jodiidi akvaariumisse lisamisel selle vajalikul kujul korallidele.

KASUTAMINE: algajad 5 ml (1 korgitäis) 200L akvaairumivee kohta ülepäeviti. Edasijõudnud 1 ml vahendit 80 L akvaariumivee kohta igapäevaselt, et tõsta jodiidi tase 0,1mg/L. Kui vajalik, reguleeri doseeritavat kogus nii, et 6-12 h peale vahendi lisamist oleks jodiidi tase 0,06-0,08mg/L. Seejärel kasuta sama kogust igapäevaselt ning testi jodiidi taset paar korda kuus.

 

 

Sarnased tooted