• Tarnime kõik pakiautomaadi tellimused alates 50€ tasuta
  • 14 päevane tasuta tagastusõigus
  • Klienditeenindus info@naturebox.ee

Aquaforest Component +1, +2, +3 3x5l

66,00 €

Komponendi 1+2+3+ keemiline koostis põhineb H. Ballingu poolt välja töötatud meetodil. Valem on laboris peenhäälestatud ja rikastatud mikroelementidega, mis on mereakvaariumi organismide heas vormis hoidmiseks hädavajalikud. Selle tulemusena oleme koostanud 3 vedelikku, mis on ette nähtud regulaarseks doseerimiseks võrdsetes kogustes. Komponent 1+2+3+ on loodud täitma korallide nõudeid mitte ainult magneesiumi ja kaltsiumi osas, vaid ka teiste elementide osas, mis nõuavad hoolikat ja süstemaatilist doseerimist, kuid mida on raske hinnata.

Annustamine: tuleb kohandada vastavalt makrotoitainete tarbimisele ja kriitilistele veeparameetritele nagu kaltsium, magneesium ja KH. Kui üks või kaks parameetrit ei ole ikka veel tasakaalus – soovitame jätkata iga komponendi võrdsete annuste manustamist ja kasutada soovitud taseme(te) taastamiseks üht meie lisaainet (kaltsium, magneesium, KH puhver).

Akvaariumivees piisava koguse mikroelementide säilitamiseks peavad nii magneesiumi kui ka kaltsiumi tase jääma soovitatud vahemikku (Ca 380-460 ppm, Mg 1180-1460 ppm).

Tüüpiline keskmise kõvakorallide arvuga akvaarium vajab iga päev umbes 25 ml igat komponenti 100 l vee kohta.

Komponent 1+ sisaldab: Ca, Sr, Ba, Co, Mn, Cu, Fe, Zn, Ni, Cr. (Komponent 1+ sisaldab 18 000 ppm. Ca. 25 ml lahustatuna 100 l tõstab Ca 4,5 ppm võrra).

Komponent 2+ sisaldab: NaHCO3, F, I. (Komponent 2+ sisaldab 2500 dkh/l. 25 ml lahustatuna 100 l tõstab KH 0,65 dKH (Alk: 0,23 meq/l)) .

Komponent 3+ sisaldab: Mg, Reef Mineral Salt, K ja B. (Komponent 3+ sisaldab 3300 ppm Mg. 25 ml lahustatuna 100 l tõstab Mg 0,38 ppm võrra).

Komponent 3 sisaldab Reefi mineraalsoola, mis on vajalik akvaariumi parameetrite stabiliseerimiseks.

 

Tootekood: 2071
Kaubamärk:
Tarneaeg: 1-7 päeva

Miks me peame neid komponente doseerima võrdsetes kogustes?
Komponent 1+ sisaldab kaltsiumkloriidi + Sr, Ba, Co, Mn, Cu, Fe, Zn, Ni, Cr
Komponent 2+ sisaldab naatriumvesinikkarbonaati + F, I
Komponent 3+ sisaldab magneesiumkloriidi ja NaCl vaba soola + K, B
Komponendi 1+ kaltsium seondub komponendi 2+ karbonaadiga, luues kaltsiumkarbonaadi, millest korallid on valmistatud/millest nad peavad kasvama. Siis on meil naatrium ja kloriid, mis toodavad naatriumkloriidi ja mida rohkem me doseerime, seda rohkem on meie vees naatriumkloriidi. Siis tuleb mängu komponendi 3+ NaCl-vaba sool, mis seondub sellega ja säilitab ioonide tasakaalu. Kui doseerimist ei tehta samades kogustes, ei seostu ioonid üksteisega korralikult ja õige balling meetod ei ole paigas.
Kuidas siis alustada komponendi 1+2+3+ doseerimist?
Esmalt LÕPETAGE KÕIK kaltsiumi, magneesiumi ja leeliselisuse annustamised.
Seejärel testige neid parameetreid mõne päeva jooksul iga päev ligikaudu samal kellaajal.
 

Sarnased tooted